Om ritten fantastisch, leuk en vooral veilig te maken, gezien vaak een wisselend ervaringsniveau, is het wenselijk, voor de veiligheid en om de groep bij elkaar te houden, om je aan de volgende regeltjes te houden.
Heb genoeg benzine in de tank om de rit uit te rijden zonder te tanken, en zorg dat je motor in goede staat is.
De voorrijder heeft altijd gelijk; hij bepaalt de route, de stops, het tanken, etc.
Voorrijder: zorg dat je weet wat je in je groep hebt, vraag daar naar.
Eerste forumrit, meldt het bij je voorrijder.
Minder ervaren voor in de groep, meer ervaren achterin.
Tijdens een pauze/lunch kun je van groep wisselen indien gewenst (door jezelf of door de groep).
Rij alsof alleen de voorrijder de route weet en we zonder navigatie rijden.
Hou de persoon achter je in de gaten; zie je hem/haar niet dan stop je op de eerst volgende afslag!
Afslag is waar je normaal je knippers aandoet, rotonde included dus.
Rij je rechtdoor, dan hoef je niet te stoppen (behalve op een rotonde).
Jouw voorligger let ook zo op jou.
Stunten doe je maar in je eigen tijd.
Inhalen binnen de groep in principe niet. Tenzij je bijvoorbeeld wilt filmen, maar maak dat van tevoren aan je groep duidelijk.
Rij nooit naast iemand of in de dode hoek; als je zijn/haar ogen in zijn/haar spiegels kan zien, dan ziet hij/zij jou ook.
Rij zoveel mogelijk in baksteenformatie; dat geeft meer zicht en remweg; de eerste ''steen'' rijdt linksvoor.
Gert-jan en Marianne bedankt voor het organiseren van de rit , het is daar bijna net zo mooi als in Friesland heb een mooie en gezellige dag gehad.
En Aad we hebben je gemist zou zeggen Beterschap en een volgende er weer gezellig bij
Ik blijf genieten van ieder ritje.............op mijn witte strom...
Gert Jan en Marianne, bedankt voor het uitzetten van deze mooie route. Iedereen bedankt voor deze gezellige dag en Hendrik bedankt voor het achterrijden.
gert jan en marianne bedankt voor deze gezellig dag en is zeker voor herhaling vatbaar.
iedereen bedankt die hier aanwezig waren.
ook het weer heeft er een steentje aan bij gedragen.
Gezelligheid kent geen tijd. Was een mooie dag om het Groenehart weer eens te bezoeken. Gelukkig erg weinig fietsen dus konden we ongehinderd rijden. Heerlijk rustig gereden. Gaf een mooi verbruik van 1:28
GJ en Marianne bedankt voor het organiseren. Top locatie voor de lunch en het stallen van de motoren. Er werd goed over gewaakt.
Ate en Hendrik betanke foar it byelkoar hâlde fan de groep. Meie jimme folgjende kear wer dwaan. Ik sjoch al wer út nei de Fryslân rit yn 2017 !
Groeten, René
It was only when I bought a motorbike that I found out that adrenaline is brown. V-Strom 2011 DL650A GS Honda CRF1000A dè Africa Twin
Nogmaals Gert-Jan en Marian, bedankt voor het vinden van al die leuke weggetjes tussen water, groen , molens, bruggen en leuke stops!
Ate en Hendrik ook een pluim voor het begeleiden van de tweede groep!
Het was een gezellige dag met gezellige V-Strommers...... en ook nog mooi weer
Verstuurd vanaf mijn GT-P5210 met Tapatalk
Edit: Een paar foto's : https://1drv.ms/a/s!Ahd7A4IYZXl9xEbyOKqdre6NaZhR" onclick="window.open(this.href);return false;
Plus nog 13 van Eikie toegevoegd!
Misschien morgen ff in ons VStrom album gooien, als er nog meer foto' s voor publicatie geschikt zijn.......... dump ze maar in mijn mailbox!
Jullie kunnen er echt wat van. Super mooie rit en vandaag eens heerlijk en in ieder geval mooi motorrijweer.
De zomer tot nu toe is vanwege het vele water niet echt bijzonder te noemen. Maar al het water wat jullie ons vandaag hebben laten zien was echt mooi (natuurlijk i.c.m. de bijbehorende natuur).
Voor jullie is de omgeving waarschijnlijk zo volstrekt normaal dat je de schoonheid daarvan misschien niet eens meer opmerkt. Dat geldt echter niet voor mij/ons. Ik heb echt genoten. Nogmaals bedankt.
You can't buy happiness, but you can buy an Africa Twin and that is pretty close
Keep calm and twist the throttle
Bedankt voor jullie mooie reacties, wij hebben ook genoten van de gezellige groep enthousiaste V-stromers. Het weer werkte in ieder geval ook mee, echt top weer voor een motorrit. Wij beloven hierbij dat er ook een Groene Hart Rit 2017 komt.
Marianne en ik willen bij deze Ate en Hendrik nog bedanken voor het begeleiden van de tweede groep, jongens top gedaan .
[center].[/center]
Ook vanuit harskamp bedankt voor de gezellige dag.
Veel nieuwe mooie stukken van nederland gezien.
Kijk uit naar de volgende in 2017.
Gert-jan en Marianne bedankt en ook Ate bedankt voor het prima voorrijden.
het was weer een hele mooie rit in een mooie omgeving. Leuke lunchlokatie en het
weer werkte ook volledig mee ,
kortom een fantastische dag!
Dank je wel voor de organisatie .
(En Ate , als stand-in voor Kees ben je niet helemaal geslaagd : je deed het foutloos )
Hey Ger, kan ik je inschrijven voor volgend jaar . Lepelstraat (nooit van gehoord ,nu wel) is maar 52 minuten van Bodegraven. Onze Friese deelnemers moesten 2 uurtjes heen en ook weer terug (wat een bikkels zijn dat toch).
Gr. Gert-Jan
Laatst gewijzigd door Iron Horse op do 25-08-2016, 21:07, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden:Volledig quoten in een directe reactie op een voorgaand bericht is ongewenst!
Wat hebben wij gisteren geluk gehad met het weer . In als die mooie slootjes die wij gisteren langs zijn gereden staat inmiddels een aantal centimeters meer water. Het is hier vanaf vanmorgen 06.00 uur onophoudelijk aan het regenen geweest het is rond 13.00 uur droog geworden. Ik hoop dat Ritske en Aly nog een beetje droog over komen naar Stiens vandaag.
Gerv schreef:Ziet er uit als een gezellige dag. Leuk al die fotos en reacties ervan.
Hey Ger, kan ik je inschrijven voor volgend jaar . Lepelstraat (nooit van gehoord ,nu wel) is maar 52 minuten van Bodegraven. Onze Friese deelnemers moesten 2 uurtjes heen en ook weer terug (wat een bikkels zijn dat toch).
Gr. Gert-Jan
Onder voorbehoud zeg ik ja dat mag. . Werk 2 zaterdagen per maand. dus even kijken.. Maar heb er wel zin in.
Laatst gewijzigd door Gerv op do 25-08-2016, 09:50, 1 keer totaal gewijzigd.
Een dag geen motor gereden is een dag niet geleefd.
Het heeft even mogen duren omdat ik geen zin had om met het weer van afgelopen week achter de computer te zitten, en het oude bakbeestje zelf ook niet echt mee werkte (te oud en te warm waarschijnlijk) maar hierbij mijn filmpje van de Groene Hart rit 2016.
Is een mooi filmpje geworden geeft exact weer wat ik wilde laten zien op de Groene Hart rit van dit jaar. Riviertjes, dijkjes, plassen en boerenweggetjes, perfect gedaan.
Ik ben al weer aan het broeden op een route van volgend jaar.
Zijn er nog meer "groene hartrijders" die een sponsorbrief hebben ontvangen uit Leeuwarden? Rijdt je de hele dag met een slakkengangetje, genietend van de mooie omgeving, over de Achthovenerweg thv perceel 12 in Leiderdorp, heeft het CJIB daar weer een andere mening over. 8 km te hard en dat kost maar even € 62. Het is bij de konijnen af . ({[Nee Rene, geen opmerkingen]}).
Zijn er meer deelnemers die deze beruchte sponsor brieven hebben ontvangen.
Ps. ik reed om 12.04 uur nog achter de voorrijder Gert-Jan en vooraan wordt doorgaans het minst hard gereden........
You can't buy happiness, but you can buy an Africa Twin and that is pretty close
Keep calm and twist the throttle
Stromjäger schreef:Zijn er nog meer "groene hartrijders" die een sponsorbrief hebben ontvangen uit Leeuwarden? Rijdt je de hele dag met een slakkengangetje, genietend van de mooie omgeving, over de Achthovenerweg thv perceel 12 in Leiderdorp, heeft het CJIB daar weer een andere mening over. 8 km te hard en dat kost maar even € 62. Het is bij de konijnen af . ({[Nee Rene, geen opmerkingen]}).
Zijn er meer deelnemers die deze beruchte sponsor brieven hebben ontvangen.
Ps. ik reed om 12.04 uur nog achter de voorrijder Gert-Jan en vooraan wordt doorgaans het minst hard gereden........
Waarschijnlijk heb je gas gegeven bij deze paal! Ik kreeg een waarschuwing op m'n tomtom...
Stromjäger schreef: Rijdt je de hele dag met een slakkengangetje, genietend van de mooie omgeving,
Hallo Ben,
Sorry voor het ongemak ik baal er enorm van, zoals je al meld hebben wij volgens mij heb ik de hele rit super netjes gereden maar op deze plek waarschijnlijk net ff te hard. Ik heb ook een bekeuring, het is volgens mij ook de paal die Cooper in zijn bericht heeft gezet, ik heb ook even op google maps gekeken. Mijn gemeten snelheid was 57 km gecorrigeerde snelheid 54 kilometer ik heb echter een bekeuring van 36 euro.
Het is wel een anticlimax van zo een mooie dag, volgende keer tijdens het maken van de route zal ik de flitspalen in de route zetten als waypoint.
Ik hoop dat er niet meer van de 9 motoren een boete hebben maar ik vrees voor het ergste.
Volgende keer een route in Duitsland gaan rijden. Daar is het verplicht om van voren te flitsen om de bestuurder herkenbaar in beeld te hebben, maar helaas heeft een motorfiets geen kentekenplaat aan de voorzijde, dus niets aan de hand. Spreek uit ervaring. En word je toch eens gesnapt, met bijvoorbeeld een laser, dan zijn de kosten daar heel veel acceptabeler, zolang het niet in de foute marge zit en het je ook punten gaat kosten. Wel sneu voor de betroffen rijders. Leiden/Leiderdorp staat er overigens wel bekend om dat ze zoveel werkende flitspalen bij verkeerslichten hebben die ook snelheid meten bij groen. Ook daar heb ik helaas ervaring mee.
Groeten, Rob.
Quote/citeer teksten alleen als het echt nodig is. Klik om te reageren op Plaats Reactie.
Kijk hier eens voor tips over quoten/citeren, antwoorden.
Gert-Jan, we laten ons deze mooie rit niet verpesten door een overheid die dergelijke snelheidscontroles ziet alsof zij daar de verkeersveiligheid mee dient. Er wordt elk jaar driftig gekoketteerd met cijfers omdat dat aan te tonen. Cijfers zijn multiple interpreteerbaar...... De werkelijkheid is dat dergelijke controles een ordinaire belasting inning zijn. Lees op prinsjesdag de begroting. Er moet gewoon zoveel geld binnenkomen..... Hoezo verkeersveiligheid?
Duitsland (die Heimat) is idd een stuk vriendelijker.
You can't buy happiness, but you can buy an Africa Twin and that is pretty close
Keep calm and twist the throttle
Iron Horse schreef:zoveel werkende flitspalen bij verkeerslichten hebben die ook snelheid meten bij groen.
en dan net even extra gas geven om dan toch nog groen /oranje te kunnen halen
Ach Ben, zie t maar zo, je betaalt / draagt nu gewoon n deeltje van / voor jouw eigen salaris bij...
Groeten Erik DL650A K9 (2011-2024) | Suzuki V-Strom 1050XT (2024-…)
Erik je wilt niet weten hoeveel steentjes ik in 41 jaar al bijgedragen heb aan solidariteitsheffingen, inhoudingen en al wat er niet meer is en dan nu nog deze "heffing". Ik denk dat er half Leiderdorp van gebouwd is en dan levert het alleen maar stank voor dank op. Toch maar eens praten over een schaaltje hoger. Of beter uitkijken.
You can't buy happiness, but you can buy an Africa Twin and that is pretty close
Keep calm and twist the throttle
Iron Horse schreef:Volgende keer een route in Duitsland gaan rijden. Daar is het verplicht om van voren te flitsen om de bestuurder herkenbaar in beeld te hebben, maar helaas heeft een motorfiets geen kentekenplaat aan de voorzijde, dus niets aan de hand. Spreek uit ervaring. En word je toch eens gesnapt, met bijvoorbeeld een laser, dan zijn de kosten daar heel veel acceptabeler, zolang het niet in de foute marge zit en het je ook punten gaat kosten. Wel sneu voor de betroffen rijders. Leiden/Leiderdorp staat er overigens wel bekend om dat ze zoveel werkende flitspalen bij verkeerslichten hebben die ook snelheid meten bij groen. Ook daar heb ik helaas ervaring mee.
Hoe ze het doen doen ze het, daar in Duitsland
Maar hier bekeuringen ontvangen, keurig met foto van je gezicht in de helm, zelfs mét donker vizier
Weet nog steeds niet hoe ze dat doen, maar denk dus niet dat het in Duisland niet kan!
Gelukkig zijn de boetebedragen niet zo hoog als hier in Nederland
Maar dan moeten ze ook een camera geplaatst hebben voor het maken van een foto van de achterzijde voor je kenteken. Anders is het niet mogelijk. Bij de vaste opstellingen is dat niet het geval. Bij mobiel opstellingen heb ik dat wel eens gezien, dan staat er iets verderop ook een camera die je alsnog van de achterzijde fotografeert. Maar ik moet zeggen dat ik verhoudingsgewijs vrij weinig controles tegenkom. En ik kom bijna dagelijks bij de oosterburen. Nu zijn er natuurlijk wel favoriete controleplekken waar vooral motoren rijden zoals Sauerland en Eiffel. Maar daar kom ik dan weer niet zo vaak.
Groeten, Rob.
Quote/citeer teksten alleen als het echt nodig is. Klik om te reageren op Plaats Reactie.
Kijk hier eens voor tips over quoten/citeren, antwoorden.
Tja, vanmiddag rij ik Bocholt binnen en een paar meter na het stadsnaambord ligt er eentje in de berm, dus ik sta ook op de foto want ik was met de auto. Was zover ik weet niet meer dan 10 km, dus 15 euro aftikken als hij binnenkomt.
Groeten, Rob.
Quote/citeer teksten alleen als het echt nodig is. Klik om te reageren op Plaats Reactie.
Kijk hier eens voor tips over quoten/citeren, antwoorden.
Vandaag dus toch ook zo'n acceptgiro gekregen uit Leeuwarden (vlak om de hoek...). Dit was alleen op de terugweg om 18:45 vlak bij Wolvega..... En jawel, ik reed 87 waar ik 80 mocht.......33 eurotjes....